Usługi

Gwarancje i Ochrona

Prestige Ventures współpracuje wyłącznie z dostawcami będącymi członkami Światowej Federacji Giełd Diamentów (WFDB), którzy są zobowiązani do surowego przestrzegania przepisów i uchwał tej organizacji.

4Współpracujemy również z dostawcami, którzy są aktywnymi członkami DDE (Dubajskiej Wymiany Diamentów). DDE z obrotami ponad 40 mld dolarów w 2012 roku jest trzecim na świecie ośrodkiem regulującym handel diamentami, podlegającym równie rygorystycznym przepisom co WFDB.

Oferujemy inwestycję wyłącznie w diamenty, które pozytywnie przeszły Proces Kimberley.

Program Procesu Kimberley został zaprojektowany, aby zapewnić środki do poświadczania diamentów jako “bezspornych”. Nakłada on liczne wymogi, aby umożliwić sklasyfikowanie ich w ten sposób i odróżnić je od diamentów o spornym pochodzeniu. Proces Kimberley nie tylko powstrzymał napływ diamentów o spornym pochodzeniu, ale pomógł również ustabilizować kraje zagrożone wewnętrznym konfliktem i zwiększyć dochody ubogich rządów poprzez wprowadzenie dużej ilości diamentów na legalny rynek.

Proces Kimberley dostarcza zapewnienie dla nabywców diamentów, że ich zakup nie finansuje wojny lub nie przyczynia się do łamania praw człowieka.

Nadanie certyfikatu jest często rozumiane jako “piąte C” i pozwala inwestorom na zakup diamentów bez bezpośredniej wizualnej weryfikacji. Certyfikat stanowi potwierdzenie jakości i wartości diamentu. Wszystkie nasze diamenty są certyfikowane przez najbardziej renomowane laboratoria gemmologiczne na świecie: GIAIGI lub HRD.

Każdy różowy diament Argyle o masie powyżej 0,15 karata posiada laserową inskrypcję z numerem seryjnym. Różowym kamieniom Argyle Pink, które oferuje Prestige Ventures towarzyszy dodatkowy certyfikat Argyle gwarantujący ich pochodzenie oferując pewność i gwarancję prestiżowego zakupu. Oprócz certyfikatu Argyle diament posiada również certyfikat GIA.

W Prestige Ventures przykładamy szczególną uwagę do bezpieczeństwa naszych klientów. Dokumentacja, którą Państwo otrzymują została przygotowana tak aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo na każdym kroku transakcji. Jako firma kierująca się zasadami etyki biznesowej oraz podlegająca instytucji finansowej regulowanej przez KNF wymagamy od naszych klientów dokumentów potwierdzających tożsamość w związku z ustawą przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną dokumentacją wymaganą do przeprowadzenia transakcji przed podjęciem decyzji o zakupie. W razie wątpliwości zapraszamy Państwa do kontaktu.

Do diamentu oraz certyfikatu może być dołączona oficjalna wycena diamentu przygotowana przez Międzynarodowe Laboratorium Gemologiczne (IGL). Taka wycena potwierdzi rzeczywistą wartość kamienia, który Państwo zakupiliście, na detalicznym rynku światowym. Prestige Ventures upewnia się by zawsze zaoferować Państwu kamień w cenie konkurencyjnej do ceny rynkowej.

Scroll Up