Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 921 of 1057 bytes in variable_initialize() (line 1189 of /var/www/prestigeVentures.www/includes/bootstrap.inc).

Różowe diamenty na radarze

*** Zapytaj nas o różowe diamenty Argyle w naszej ofercie dzwoniąc na + 48 22 390 53 40 ***

Określenie ceny może okazać się trudnym zadaniem, gdy chodzi o „alternatywne” dobra, takie jak sztuka lub biżuteria. To sprawia, że przyszłotygodniowa aukcja różowych diamentów z kopalni Argyle jest jeszcze bardziej interesująca.

Właściciele kopalni, koncern Rio Tinto, sprzedaje rocznie około 60 najwyższej klasy różowych diamentów klientom z branży, na aukcjach, których ceny nigdy nie są ujawniane.

Ale we wtorkowy wieczór w Melbourne, 1,17ct okrągły różowy diament z kolekcji Argyle 2010, zostanie wystawiony na publiczną sprzedaż i da inwestorom unikalną wgląd w ceny takich kamieni.

Mniej niż 0,1% diamentów wydobywanych z Argyle to kamienie różowe, a jednak kopalnia Kimberley dostarcza 95% światowych zasobów tychże.

Jeżeli te statystyki nie przekonują co do ich rzadkości, to należy dodać, że kopalnia Argyle jest uważana będącą już w okresie schyłkowym i jej byt jest gwarantowany tylko do 2020 roku.

 “Jakość tych kamieni jest co raz gorsza, więc w porównaniu do zeszłorocznych kolekcji, ten okaz jest wspaniały”, powiedziała Patti Sedgwick, zarządzająca aukcjami biżuterii domu Mossgreen.

Pani Sedgwick powiedziała, że właściciel kamienia wystawianego na aukcji ma nadzieję, że unikalność tego diamentu będzie czynnikiem, który zachęci potencjalnego nabywcę do wyłożenia ponad miliona dolarów za kamień, który idzie pod młotek we wtorek.

 “Był w jego posiadaniu od 2010 roku i zdecydował, że najwyższy czas by go sprzedać. Myślę, że jest optymistą jeżeli chodzi o rynek i wkrótce się przekonamy czy ma rację”, powiedziała.

Pogłoski rynkowe sugerują, że kamień został sprzedany za około 600 tysięcy dolarów na aukcji w 2010.

“W kuluarach słyszałam już o różnych kwotach, ceny różowych diamentów Argyle miały ponoć podnieść się o 20% każdego roku. Słyszałam też, że od 2010 roku łącznie podniosły się o 375%, więc to byłby bardzo dobry zwrot” powiedziała pani Sedgwick, odmawiając podania tożsamości sprzedawcy kamienia.

 “Są pewne różnice między typami potencjalnych nabywców. Pierwszy, to osoba, która szuka innego rodzaju dóbr, by urozmaicić swoje portfolio, zawierające już wystarczająco dużo akcji lub złota. Może to być też ktoś, kto chce diament nosić jako ozdobę, zamiast trzymać go w sejfie”.