FAQ

Diamenty to inwestycja średnio-terminowa. Polecany okres inwestycji to 3 do 5 lat.

Rok 2015 jest idealny dla inwestycji w diamenty, eksperci przewidują, że w 2018 roku cena diamentów znacznie wzrośnie ponieważ ich złoża powoli się wyczerpują, ponadto spadające ceny ropy powodują, że inwestorzy zainteresowani alternatywnymi inwestycjami będą szukali innych propozycji inwestycyjnych. Część z nich ulokuje swoje oszczędności rynku diamentowym, podnosząc tym samym popyt, a co za tym idzie cenę tego surowca.

Dodatkowo kopalnia Argyle, która w tej chwili wydobywa 90% różowych diamentów dostępnych na światowym rynku, ma zakończyć swoją działalność w 2020 roku, co znacząco wpłynie na cenę diamentów w tym kolorze.

Jeżeli zdecyją się Państwo zainwestować w diamenty w tym roku, a oczekiwania ekspertów i analityków rynków finansowych się sprawdzą, mają Państwo szansę na roczną stopę zwrotu sięgającą nawet kilkudziesięciu procent.

Prestige Ventures oferuje Państwu comiesięczny raport analizujący wszystkie istotne wydarzenia na rynku diamentów. Raport ten przedstawia również finansowe trendy w międzynarodowym obrocie diamentami i podsumowuje instratność inwestycji w ten surowiec w danym miesiącu. Aby otrzymywać comiesięćzny raport proszę wypełnić formularz kontaktowy i wyrazić zgodę na otrzymywanie raz w miesiącu raportu na temat nowości w branży diamentowej.

Powyższy raport jest chroniony prawami autorskimi i służy wyłącznie do użytku prywatnego. Kopiowanie, powielanie lub wykorzystywanie w jakikolwiek inny sposób materiałów zawartych w tym raporcie jest nielegalne, a naruszenie praw autorskich będzie skierowane na drogę sądową.

Zachęcamy Państwa również do prenumeraty Rapaport Magazine (wyłącznie po angielsku).

Prestige Ventures nie oferuje diamentów o spornym pochodzeniu (czyli surowych/ nieoszlifowanych).

Wszystkie nasze diamenty po wydobyciu przechodzą proces oszlifowania oraz certyfikowania tak aby sprostać standardom Procesu Kimberley. Dzięki temu jesteśmy pewni, nie tylko, że przy wydobyciu surowca nie zostały złamane prawa człowieka, ale również upewniamy się, że diament, który Państwu oferujemy jest wart swojej ceny.

Prestige Ventures przestrzega przed inwestowaniem w nieoszlifowane diamenty ze względu na niepewność ich pochodzenia oraz brak oceny i wyceny specjalistów. Poza tym sprowadzenie do Polski nieoszlifowanego diamentu wiąże się z szeregiem drogich i czasochłonnych procedur, a nierzadko po prostu nie jest możliwe.

Czy Prestige Ventures oferuje bezbarwne diamenty?

 

Prestige Ventures posiada dostęp do bazy danych z dziesiątkami tysięcy bezbarwnych diamentów, w klasach koloru od D do Z. Uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z naszym doradcą w tej sprawie poprzez formularz kontaktowy

Jeżeli planują Państwo inwestycję w pojedynczy kamień minimalna kwota przy sprowadzeniu kamienia na teren RP to 25.000 PLN, natomiast jeśli zdecyją się Państwo na przechywanie diamentu w bezcłowym skarbcu minimalna kwota to 10.000 PLN.

Naszym zadaniem jest jak najlepsze doradzenie Państwu podczas inwestowania w kolorowe diamenty. Im kamień jest droższy, tym jest rzadszy, a co za tym idzie, tym łatwiej będzie go spieniężyć w przyszłości i tym więcej zyska na wartości z czasem. Opłaty transportowe i lotniskowe sprowadzanego kamienia nie ulegają zmianie zależnie od wartości kamienia, aby utrzymać je na niskim poziome w stosunku do kamienia stanowczo odradzamy pojedyńczą niższą inwestycję. Natomiast przy zakupie wielu kamieni na raz cena pojedyńczego diamentu może być niższa.

Jeśli szukają Państwo inwestora aby sprzedać diament w Państwa posiadaniu Prestige Ventures może zaoferować Państwu usługę pośrednictwa oraz doradztwa w kwestii tego czy diament powinien być wystawiony na aukcji i zaaranżować to dla Państwa lub, alternatywnie, doradzić czy powinni Państwo przyciągnąć zainteresowanie prywatnych inwestorów, kolekcjonerów lub jubilerów. Posiadamy również możliwość wystawienia kamienia na międzynarodowej platformie naszego dostawcy, gdzie Państwa diament będzie dostępny dla tysięcy potencjalnych klientów.

Prestige Ventures zachowuje prawo do odmowy udzielenia takiej usługi lub/i doradztwa bez podania konkretnej przyczyny.

W pierwszej kolejności obsługujemy naszych klientów.

W kwestii sprzedaży diamentów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem +48 22 390 53 40 lub poprzez formularz kontaktowy.

Sam kamień zapakowany jest w pudełko wyłożone specjalną gąbką by zapobiec ruchom diamentu podczas transportu. Do paczki dołączony jest również certyfikat tego diamentu oraz może być dołączona wycena IGL (więcej informacji w odpowiedzi na pytanie poniżej “Czy możliwa jest niezależna wycena zakupionego diamentu?”). Wszystko zostaje zapakowane w specjalne opakowanie, które zabezpiecza przez manipulacją (“anti-tamper box”), raz otwarte nie może być ponownie zamknięte; w związku z czym mają Państwo pewność, że w żaden sposób nie manipulowano przy Państwa diamencie, a certyfikat wewnątrz opakowania został wystawiony dla konkretnego diamentu, w załączonym pudełku.

Czy możliwa jest niezależna wycena zakupionego diamentu?

Umożliwiamy Państwu możliwość otrzymania profesjonalnej, niezależnej wyceny za kupionego diamentu od Międzynarodowego Laboratorium Gemmologicznego (International Gemological Laboratories ®, IGL). Prosimy o zaznaczenie przy zamówieniu, że byliby Państwo zainteresowani taka wyceną.

Scroll Up