Sensacyjny wzrost cen kolorowych klejnotów

źródło: https://news.internetstones.com/dramatic-increase-in-prices-for-colored-gemstones-at-bonhams-first-london-fine-jewelry-sale-for-2015

Pierwsza w 2015 roku Wyprzedaż Wysokiej Jakości Biżuterii Bonhams w Londynie, która odbyła się 22 kwietnia, wyraźnie wykazała wzrost popytu na kolorowe kamienie, licytacja pomiędzy kupcami z całego świata była ostra, zarówno na miejscu, przez telefon jak i online. Dom aukcyjny notował znaczące wzrosty w cenach za karat osiąganych przez kolorowe klejnoty na aukcjach Bonhams w ciągu ostatniej dekady, punktem kulminacyjnym tej ciągłości wzrostu cen, okazały się sensacyjnie wysokie ceny osiągnięte właśnie w tym roku. Niektóre przedmioty aukcji osiągnęły ceny 7 razy większe niż spekulowano przed rozpoczęciem sprzedaży. Dom aukcyjny Bonhams wierzy, że trend ten utrzyma się w 2015 roku i ogłasza, że rok 2015 jest rokiem kolorowych klejnotów. (…)

Przedmiot aukcji 143 - Pierścionek z pojedynczym fantazyjnie kolorowym diamentem został sprzedany za prawie 118 tysięcy funtów brytyjskich. 7.10-karatowy diament o szlifie gruszki, czystości VVS1 i barwie jasno fantazyjnej różowo-brązowej został obsadzony w pierścionku niczym szpon pomiędzy ramionami z dwóch bezbarwnych diamentów. Do diamentu został dołączony certyfikat GIA potwierdzający powyższe parametry. Ten kawałek biżuterii był przedmiotem ostrej licytacji pomiędzy dwoma telefonicznymi oferentami, w końcu został sprzedany za £ 117,700, czyli za ponad 7 razy więcej niż niższa oszacowana kwota za ten pierścionek (£ 15,000) i ponad 5 razy więcej niż szacunkowa kwota wyższa (£ 20,000).

Prestige Ventures również posiada w swojej ofercie diamenty różowo-brązowe, zapraszamy Państwa do kontaktu.

 

źródło: internetstones.com